Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rybářský spolek vznikl asi v polovině sedmdesátých let tak, že několik občanů Chmelné začalo hospodařit na rybníku „Na Ohradech“. Postupem času se spolek rozrůstal a v současné době má 20 členů. Ve funkci předsedy se vystřídalo několik lidí. Od roku 2004 do roku 2009 vedl spolek František Turek. Nyní je předsedou Jiří Holejšovský.

 

Spolek pěstuje převážně kapry, ale v rybníce jsou i sumci, štiky, amuři, okouni, candáti a jiné drobné ryby. Zdravotní stav je dobrý a úhyn minimální. Násadu získává spolek nákupem, protože není možnost vlastního vypěstování.

 

Každoročně se koná výlov rybníka jehož úroveň a kvalita služeb pro návštěvníky se rok od roku zvyšuje. Je možné si zakoupit nejenom živé ryby, které si může každý návštěvník nechat zpracovat, ale i rybí polévku, uzené a pečené ryby a k tomu si dát ještě něco z bohatého sortimentu nápojového stánku. Také je třeba ještě dodat, že kvalita ryb je dána čistotou vody, která do rybníka vtéká z lesního potoka,čímž jsou dány předpoklady pro maximální spokojenost všech konzumentů.

 

Členové spolku každoročně organizují brigády na údržbu rybníka. Několikrát se pořádaly rybářské závody pro děti.